Nasza biblioteka

Nawigacja

  • Nowa strona internetowa.

    Drodzy Rodzice !

    Informujemy, że posiadamy nową stronę internetową szkoły i przedszkola

    https://zsp4myszkow.pl/

  • Zasady rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych gminy Myszków na rok szkolny 2022/2023.

    Wychowanie przedszkolne obejmuje dzieci od początku roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 3 lata, do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat. Wychowanie przedszkolne jest realizowane w przedszkolach, oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych.

    Dzieci sześcioletnie (urodzone w 2016 roku) obowiązane są odbyć roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu, oddziale przedszkolnym zorganizowanym w szkole podstawowej Obowiązek ten rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 6 lat. Dziecko sześcioletnie, na wniosek rodziców, może rozpocząć naukę w klasie I szkoły podstawowej.

    Dzieci z odroczonym obowiązkiem szkolnym kontynuują przygotowanie przedszkolne w przedszkolu lub w oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej.

    Dzieci pięcioletnie (urodzone w 2017r.), dzieci czteroletnie (urodzone w 2018r.) oraz dzieci trzyletnie (urodzone w 2019r.) mają ustawowe prawo do korzystania z wychowania przedszkolnego.

    W sytuacji nieprzyjęcia dziecka w postępowaniu rekrutacyjnym do żadnego z przedszkoli/oddziałów przedszkolnych wskazanych we wniosku, Burmistrz Miasta, wskaże rodzicom inne przedszkole lub oddział przedszkolny w szkole podstawowej, który przyjmie dziecko.

    Zasady prowadzenia postępowania rekrutacyjnego do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2022/2023 zostały przygotowane w oparciu o zapisy ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r.  Prawo oświatowe (t.j.:Dz. U. z 2021 r. poz. 1082).

    1. Postępowanie rekrutacyjne prowadzone jest w terminach określonych w harmonogramie.
    2. Włączenie się w rekrutację musi nastąpić pomiędzy datą rozpoczęcia etapu składania wniosków o przyjęcie, a datą zakończenia tego etapu. Data złożenia wniosku w tym okresie w przedszkolu/szkole, nie ma wpływu na kolejność przyjęć dzieci.

    3. Zgodnie z przepisami prawa wniosek o przyjęcie można składać do wybranych (maksymalnie 3) przedszkoli/szkół, które prowadzą postępowanie rekrutacyjne.


    4. Informacje ogólne

    • W postępowaniu rekrutacyjnym biorą udział zamieszkałe w Myszkowie:
      - dzieci 3-4-5-6 letnie (urodzone w latach 2019-2016),
      oraz
      - dzieci, którym odroczono obowiązek szkolny
    • Rodzice/prawni opiekunowie dzieci zamieszkałych poza Myszkowem mogą ubiegać się o przyjęcie dziecka w postępowaniu uzupełniającym, jeżeli przedszkole/szkoła będzie dysponowała wolnymi miejscami.
      • Rodzice/prawni opiekunowie dzieci urodzonych w 2020r. mogą ubiegać się o przyjęcie do przedszkola dopiero po ukończeniu przez dziecko 2,5 roku.
      • Postępowanie rekrutacyjne prowadzi komisja rekrutacyjna powołana przez dyrektora przedszkola/szkoły podstawowej.
      • Postępowanie rekrutacyjne prowadzone jest w terminach określonych w harmonogramie.
      • Przydział dzieci do właściwych oddziałów nastąpi po zakończeniu postępowania rekrutacyjnego. Organizacja oddziałów przedszkolnych (jednorodnych wiekowo lub mieszanych) uzależniona jest od liczby i wieku dzieci kontynuujących edukację przedszkolną i przyjętych w rekrutacji.

    5. Kontynuacja wychowania przedszkolnego przez dzieci uczęszczające do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w bieżącym roku szkolnym (2021/2022)

    W terminie od 1 do 11 lutego 2022r.   przed rozpoczęciem postępowania rekrutacyjnegorodzice/prawni opiekunowie dzieci, które obecnie uczęszczają do przedszkoli/oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych składają deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2022/2023 w przedszkolu/szkole, do którego uczęszcza dziecko.

    6. Prowadzenie postępowania rekrutacyjnego

    • Postępowanie rekrutacyjne na wolne miejsca prowadzi się na wniosek rodziców/prawnych opiekunów dziecka.
    • Rodzice/prawni opiekunowie, którzy korzystają z komputera i Internetu:
    • We wniosku o przyjęcie rodzice/prawni opiekunowie wskazują wybrane przedszkola/szkoły według swoich preferencji w porządku od najbardziej do najmniej preferowanej. Przedszkole/szkoła wskazana na pierwszej pozycji we wniosku o przyjęcie  nazywana jest przedszkolem/szkołą pierwszego wyboru.
    • - pobierają wypełnią wniosek o przyjęcie dziecka ze strony internetowej www.miastomyszkow.plzakładka: Mieszkańcy/ Oświata/ Informacje dla rodziców,
    • - drukują wypełniony wniosek i po podpisaniu, składają go w przedszkolu/szkole pierwszego wyboru.
    • Rodzice/prawni opiekunowie, którzy nie korzystają z komputera i Internetu:
    • - pobierają wniosek w dowolnym przedszkolu/szkole,
    • - wypełniają go odręcznie i po podpisaniu składają w przedszkolu/szkole pierwszego wyboru.

    • Podpisy obojgarodziców/prawnych opiekunów dziecka są potwierdzeniem zgodności informacji zawartych we wniosku ze stanem faktycznym.
    • Za sprawdzenie oraz wydanie rodzicom potwierdzenia przyjęcia wniosku odpowiedzialny jest dyrektor przedszkola/szkoły pierwszego wyboru lub  upoważniony pracownik przedszkola/szkoły.
    • Do wniosku o przyjęcie należy dołączyć dokumenty/oświadczenia potwierdzające spełnianie kryteriów.
    • Oświadczenia składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń. Składający oświadczenie jest obowiązany do zawarcia w nim klauzuli następującej treści: „Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia”(art. 150 ust. 6 ustawy Prawo oświatowe). 
    • Wniosek o przyjęcie dziecka rozpatruje komisja rekrutacyjna w każdym przedszkolu/szkole wskazanej we wniosku.
    • Przewodniczący komisji rekrutacyjnej może:
    • - żądać od rodziców/prawnych opiekunów przedstawienia dokumentów potwierdzających okoliczności zawarte w oświadczeniach (przewodniczący wyznacza termin przedstawienia dokumentów),
      - zwrócić się do burmistrza miasta, właściwego ze względu na miejsce zamieszkania dziecka, o potwierdzenie okoliczności zawartych w oświadczeniach.

    W tym celu burmistrz miasta:

    - korzysta z informacji, do których ma dostęp z urzędu,

    - może wystąpić do instytucji publicznych o udzielenie informacji,

    - może zlecić przeprowadzenie wywiadu, aby zweryfikować oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka.

    O wynikach weryfikacji oświadczeń burmistrz informuje przewodniczącego komisji rekrutacyjnej.

    • W przypadku braku potwierdzenia okoliczności zawartych w oświadczeniu, komisja rekrutacyjna, rozpatrując wniosek, nie uwzględnia kryterium, którego spełnianie nie zostało potwierdzone.
    • Na podstawie spełnianych przez kandydata kryteriów kwalifikacyjnych komisja ustala kolejność przyjęć:

    - w przypadku liczby kandydatów większej niż liczba wolnych miejsc na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego brane są pod uwagę łącznie kryteria określone w art. 131 ust. 2 ustawy Prawo oświatowe, tzw. kryteria ustawowe,

    - w przypadku równorzędnych wyników uzyskanych na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego lub jeżeli po jego zakończeniu przedszkole/szkoła nadal dysponuje wolnymi miejscami, na drugim etapie brane są pod uwagę kryteria określone w Uchwale XLI/329/2017  Rady Miasta w Myszkowie z dnia 28 grudnia 2017r. tzw. kryteria samorządowe.

    • Wyniki postępowania rekrutacyjnego komisja rekrutacyjna podaje do publicznej wiadomości w formie listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przyjęcia.
    • Komisja rekrutacyjna przyjmuje dziecko do przedszkola/szkoły, jeżeli zostało zakwalifikowane do przyjęcia i rodzice potwierdzili wolę zapisu i podaje do publicznej wiadomości listę kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do przedszkola/szkoły.
    • Rodzice/prawni opiekunowie dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia składają pisemne potwierdzenie woli - podpisanie umowy, zapisu w przedszkolu/szkole, do której dziecko zostało zakwalifikowane.
    • Rodzice/prawni opiekunowie dzieci, które nie zostały przyjęte, mogą:
      - wnioskować do komisji rekrutacyjnej o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia dziecka do przedszkola w terminie 7 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych,
    • - wnieść do dyrektora przedszkola/szkoły odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej w terminie 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia.

     Na rozstrzygnięcie dyrektora przedszkola/szkoły służy skarga do sądu administracyjnego.

     7. Rekrutacja dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego wydanym ze względu na niepełnosprawność

    • Rodzice, układając listę wybranych przedszkoli/szkół, do których chcieliby zapisać dziecko, wskazują w zależności od preferencji:
    • w pierwszej kolejności oddziały integracyjne dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, a następnie oddziały ogólnodostępne

    lub
    w pierwszej kolejności oddziały ogólnodostępne, a następnie oddziały integracyjne dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.

    • Kopię orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego ze względu
      na niepełnosprawność, poświadczoną za zgodność z oryginałem przez rodzica kandydata, należy złożyć w każdym przedszkolu i szkole, wskazanej na liście preferencji, prowadzącej oddziały integracyjne.
    • O przyjęciu dziecka z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego do oddziału integracyjnego decyduje dyrektor przedszkola/szkoły.
    • Postępowanie rekrutacyjne dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego do oddziałów ogólnodostępnych prowadzi komisja rekrutacyjna przedszkola/szkoły wg zasad opisanych powyżej.

          _Wniosek_do_przedszkola-_2022-2023.doc


         _DEKLARACJA_o_kontynuowaniu._P6_doc.doc


  • Rekrutacja - Szkoła Podstawowa nr 8 w Myszkowie.

    RODZICU!

    zapisz dziecko do KLASY I

    SZKOŁY PODSTAWOWEJ na rok szkolny 2022/2023

    1. Do klas pierwszych szkół podstawowych gminy Myszków przyjmuje się z urzędu dzieci i młodzież zamieszkałe w obwodach tych szkół.

    2. Informację o nazwach ulic wchodzących w skład obwodów poszczególnych szkół znaleźć można:
    ● w pliku załączonym do tej wiadomości

    ● w sekretariatach szkół.

    3. Dzieci zamieszkałe w obwodach szkół podstawowych są przyjmowane do klas pierwszych na podstawie zgłoszeń rodziców.

    Prosimy rodziców o dokonanie zgłoszeniadziecka do szkoły do 25marca 2022 r.

    4. Kandydaci zamieszkali poza obwodami szkół mogą być przyjęci do klas pierwszych,jeśli dana szkoła dysponuje wolnymi miejscami.

    Jeśli kandydatów jest więcej niż wolnych miejsc w szkole

    przeprowadzane jest postępowanie rekrutacyjne

    5. Chcąc starać się o przyjęcie do wybranej szkoły podstawowej, która posiada wolne miejsca rodzic składa WNIOSEK w terminie określonym w Harmonogramie czynności rekrutacyjnych (w załączniku)

    6. W przypadku większej liczby kandydatów chętnych do uczęszczania do I klasy danej szkoły podstawowej, zamieszkałych poza jej obwodem, niż liczba wolnych miejsc, w przeprowadzanym postępowaniu rekrutacyjnym będą brane pod uwagę kryteria wskazane poniżej (w załączniku).

    _Wniosek_rekrutacyjny_do_sp-1.docx

  • Wniosek.

    W załączniku umieszczono wniosek o korzystanie z zajęć na terenie szkoły od dnia 20.12- 22.12.2021r. oraz od dnia 3.01- 5.01.2022r. z  braku możliwości zapewnienia opieki w domu.

  • GMINNY PROGRAM STYPENDIALNY STYPENDIUM SAMORZĄDU MYSZKOWA DLA UCZNIÓW SZCZEGÓLNIE UZDOLNIONYCH „OMNIBUS”

    Celem Gminnego Programu Stypendialnego Samorządu Myszkowa dla Uczniów Szczególnie Uzdolnionych „OMNIBUS” jest wspieranie uczniów szczególnie uzdolnionych, promowanie młodzieży osiągającej sukcesy w konkursach i olimpiadach przedmiotowych oraz motywowanie do nauki i rozwijania zainteresowań.

    Do kogo kierowane?

    1. o stypendium mogą ubiegać się uczniowie uczęszczający do publicznych szkół podstawowych na terenie miasta Myszkowa z wyłączeniem uczniów klas I-III,
    2. Szkoły Muzycznej I Stopnia w Myszkowie.

    Kandydat do stypendium za wyniki w nauce i znaczące osiągnięcia naukowe lub artystyczne musi uzyskać z klasyfikacji rocznej w roku szkolnym poprzedzającym przyznanie stypendium  średnią ocen z obowiązkowych zajęć edukacyjnych co najmniej 4,75, a za osiągnięcia sportowe co najmniej 4,00.

    Zgłaszanie wniosków:

    1. Z wnioskiem o przyznanie stypendium występuje rodzic lub opiekun prawny ucznia. Wzór wniosku do pobrania poniżej lub w szkole, do której uczęszcza uczeń.

     

    1. Wniosek należy złożyć w biurze podawczym Urzędu Miasta w Myszkowie w terminie od 1 września do 15 września każdego roku szkolnego.

     

    1. Do wniosku należy również dołączyć podpisaną informację o przetwarzaniu danych osobowych- klauzula informacyjna (do pobrania poniżej).

     

    1. Wnioski złożone po terminie nie będą rozpatrywane.

     

    1. Do wniosku należy dołączyć kopię świadectwa szkolnego, kopie dyplomów/ i zaświadczeń potwierdzających uzyskanie osiągnięć – zgodnie z regulaminem.

     

    1. Nie ma możliwości sumowania punktów za osiągniecia naukowe, artystyczne czy sportowe.

     

    Dodatkowe informacje:

    1. Każdy złożony wniosek podlega ocenie formalnej, a po uzyskaniu pozytywnej oceny formalnej, podlega ocenie merytorycznej.

     

    1. Decyzję w sprawie przyznania stypendium „OMNIBUS” podejmuje Burmistrz Miasta.

     

    1. Stypendium „OMNIBUS” przyznawane jest na okres 1 roku szkolnego (od września do czerwca) za osiągnięcia uzyskane w poprzednim roku szkolnym.

     

    1. Złożenie wniosku o przyznanie stypendium jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu przyznawania stypendium Samorządu Myszkowa pn. „OMNIBUS” stanowiącego załącznik do Uchwały Nr XXXV/221/21 Rady Miasta Myszkowa z dnia 4 marca 2021r. wraz z późniejszą zmianą.

    POBIERZ

    Regulamin Stypendium Samorządu Myszkowa OMNIBUS

    POBIERZ

    WNIOSEK- OMNIBUS- wzór

  • Bilans jednostki budżetowej i samorządowego zakładu budżetowego sporządzony na dzień 31.12.2020

    Bilans jednostki budżetowej i samorządowego zakładu budżetowego sporządzony na dzień 31.12.2020

    z1.pdf

    z2.pdf

    z3.pdf

    z4.pdf

  • Organizacja nauczania od dn. 04.05.2021r.

    Organizacja nauczania od dn. 04.05.2021r.
     - od 4.05.2021r.- klasy I-III wracają do nauczania stacjonarnego,
     - od 17.05.2021r. do 21.05.2021r.- klasy IV-VIII – nauczanie hybrydowe
     - od 25.05.2021r.  do 27.05.2021r.- tydzień egzaminów klasy VIII, dni wolne od nauki szkolnej (dyrektorskie) dla klas I- VII- nie ma zajęć dydaktycznych
     - od 31.05.2021r. wszystkie klasy wracają do nauczania stacjonarnego w szkole.


     Podczas nauki w szkole obowiązują  Procedury bezpieczeństwa w celu zapobiegania i przeciwdziałania chorobie COVID-19 wśród uczniów, pracowników i rodziców.

  • Ograniczenia w funkcjonowaniu przedszkoli i szkół podstawowych.

    Od 29 marca do 18 kwietnia ograniczone będzie stacjonarne funkcjonowanie przedszkoli i szkół podstawowych. Ograniczenie to będzie polegało na prowadzeniu zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość lub innego ustalonego przez dyrektora sposobu realizowania zajęć.


    Placówki wychowania przedszkolnego oraz na wniosek rodziców dzieci uczęszczających do klas I–III  mają obowiązek prowadzić zajęcia stacjonarne dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego oraz dzieci osób zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą, a także innych osób realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Dyrektor, jako osoba odpowiedzialna za zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków funkcjonowania przedszkola i szkoły w reżimie sanitarnym oraz jako osoba znająca potrzeby rodzin, podejmuje decyzję o zapewnieniu właściwej liczby miejsc dla dzieci rodziców zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz rodziców realizujących zadania publiczne w związku z koniecznością zahamowania pandemii w Polsce.
    Warunek – wniosek rodziców złożony do dyrektora przedszkola/szkoły podstawowej. Wsparcie powinny uzyskać rodziny, w których przynajmniej jeden z rodziców jest zatrudniony w podmiocie leczniczym lub świadczy usługi na rzecz przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się pandemii.


                                                                                                    Z wyrazami szacunku
                                                                                                    Dyrektor Anna Danek 

  • Życzenia Wielkanocne

    Życzymy, aby Święta Wielkanocne

    przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość.

    By stały się źródłem wzmacniania ducha.

    Niech Zmartwychwstanie,

    które niesie odrodzenie,

    napełni Was spokojem i wiarą, 

    niech da siłę w pokonywaniu trudności 

    i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

     

    Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy 

    oraz Uczniowie ZSP nr 4 Myszkowie. 

  • Pomoc psychologiczno - pedagogiczna w formie zdalnej

    Pedagog szkolny - Angelika Nowakowska

    Poniedziałek 9:00-  13:00

    Środa 10:00 - 14:00

    Piątek 8:30 - 12:30 

    Formy kontaktu:

    • adres mailowy: angelika_nowakowska@interia.pl

    • poprzez komunikator internetowy Messenger

    • Telefon  506 169 402

    • po uprzednim kontakcie możliwość umówienia się w szkole
  • 18.03.2021

    Moduł Biblioteka został zmodyfikowany

  • POKONAJMY RAZEM KORONOWIRUSA

  • STOP COVID ProteGo Safe

    Informuję, iż Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Myszkowie  przystępuje do realizacji akcji promującej aplikację STOP COVID ProteGo Safe. Aplikacja to obok noszenia maseczki, zachowania dystansu i dbania o higienę jest kolejnym elementem ochrony przed koronawirusem.

    W związku z powyższym podajemy link do STOP COVIDProteGo Safe.

    https://www.gov.pl/web/protegosafe/protego-safe

  • Rekrutacja do Przedszkoli.

  • Rekrutacja do I klasy SP.

  • REGULAMIN ORGANIZACJI ZDALNEGO NAUCZANIA

    REGULAMIN ORGANIZACJI ZDALNEGO NAUCZANIA
    W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 8 IM. NOBLISTÓW POLSKICH

    W MYSZKOWIE

     

     

    § 1

    POSTANOWIENIA OGÓLNE

     

    1. Od  26 października 2020r. do odwołania wSzkole Podstawowej Nr 8 im. Noblistów Polskich w Myszkowie organizacja procesu dydaktyczno-wychowawczego i opiekuńczego dla uczniów klas IV-VIII odbywa się w formie zdalnej natomiast klasy I-III od 9 listopada.
    2. Szkoła pracuje według dotychczasowego tygodniowego rozkładu zajęć realizując założenia ramowych planów nauczania klas IV-VIII.
    3. Każdy z uczniów klas I-VIII przejdzie na formę zdalnego nauczania, jaka została wypracowana wcześniej z nauczycielem przy uwzględnieniu jego możliwości wyposażenia w sprzęt komputerowy, a wszelkie trudności związane z tym procesem na bieżąco będą zgłaszane wychowawcom klas.
    4. Wychowawcy klas podjęli działania mające na celu rozwiązanie problemów sprzętowych ucznia:
    1. powiadomili o trudnościach dyrektora;
    2. monitorowali proces rozwiązania problemu do czasu jego pełnego rozwiązania, o czym poinformowali dyrektora szkoły.
    1. System nauczania zdalnego uwzględnił wszystkich uczniów klas I-VIII uczących
      się w szkole.
    2. Nauczyciele wszystkich przedmiotów przedstawili swoim uczniom zasady współpracy, a także sposoby oceniania w zdalnym trybie nauki.
    3. Nauczyciele uczący w klasach I-VIII powiadamiali rodziców o zasadach współpracy zdalnej w czasie zagrożenia pandemią.
    4. Każdy nauczyciel ma obowiązek kontrolowania, czy uczeń odczytuje wiadomości
      z wysłanymi zadaniami domowymi do pracy zdalnej.
    5. Pracownicy administracji i obsługi w trakcie zdalnego trybu pracy szkoły będą pracowali zgodnie z ustalonym i zatwierdzonym przez dyrektora szkoły harmonogramem.
    6. Powrót do stacjonarnego trybu nauki nastąpi poprzez wydanie kolejnego zarządzenia dyrektora.

     

    § 2

    WARUNKI ORGANIZACJI NAUCZANIA ZDALNEGO

    1. Od dnia 26.10.2020 r. zobowiązuje się wszystkich nauczycieli uczących w klasach IV-VIII do podjęcia pracy w trybie zdalnym, a klasy I-III od 9 lisopada.
    2. Ustalam następujące formy kontaktu z dyrektorem szkoły:

     

    1. kontakt za pomocą e-dziennika,
    2. kontakt e-mail na adres: zsp4myszkow@wp.pl
    3. kontakt telefoniczny: tel.  34/313 92 95
    4. Zobowiązuję nauczycieli klas I-VIII do prowadzenia zdalnego nauczania z siedziby szkoły lub na wniosek  nauczyciela dyrektor szkoły  może  wyrazić zgodę na pracę w domu.
    5. W przypadku  nieobecności nauczyciela lekcja zdalna zostanie odwołana.
    6. Nauczyciele objęci kwarantanną mogą podjąć pracę zdalną z miejsca odbywania kwarantanny.
    7. Zobowiązuje wszystkich nauczycieli do prowadzenia zajęć edukacyjnych, zgodnie
      z przydzielonym wymiarem godzin, z zastosowaniem narzędzi informatycznych, wcześniej zgłoszonych i zaakceptowanych przez dyrektora szkoły.
    8. Zalecam, aby zdalne nauczanie w klasach I-VIII miało przede wszystkim charakter synchroniczny (zajęcia on-line w czasie rzeczywistym za pomocą narzędzi umożliwiających połączenie się z uczniami) z zastosowaniem następujących platform i aplikacji edukacyjnych:

    8.  W celu uzupełnienia nauczania synchronicznego oraz w celu zróżnicowania form pracy zobowiązuję również nauczycieli do pracy z uczniami w sposób asynchroniczny (nauczyciel udostępnia materiały, a uczniowie wykonują zadania w czasie odroczonym). Udostępnianie materiałów realizowane powinno być za pośrednictwem komunikatora Zoom, e-dziennikaLibrus, a w sytuacji braku dostępu do Internetu z wykorzystaniem telefonów komórkowych ucznia lub rodziców.

    9. W przypadku uczniów, którzy nie mają możliwości realizowania zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, dyrektor szkoły umożliwia organizację zajęć w szkole lub ich realizację z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość na terenie szkoły. 

    10.  Zobowiązuję nauczycieli, aby dostosowali program nauczania do narzędzi, które zamierzają stosować w zdalnym nauczaniu, ze szczególnym uwzględnieniem możliwości psychofizycznych uczniów.

    11.   Ustalam zasady komunikowania się nauczycieli z rodzicami, które stanowią załącznik nr 1 regulaminu i zobowiązuję wszystkich nauczycieli do zapoznania się z tymi zasadami i stosowania ich w kontaktach z rodzicami.

     

     

    § 3

    SPOSÓB I TRYB REALIZACJI ZADAŃ SZKOŁY W CZASIE TRWANIA NAUCZANIA ZDALNEGO

     

    1. Nauczyciel za zgodą dyrektora szkoły wskazuje źródła i materiały niezbędne
      do realizacji zajęć, w tym materiały w postaci elektronicznej, z których uczniowie mogą korzystać. Zajęcia  z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość mogą być realizowane w szczególności:
    1. poprzez podejmowanie przez ucznia aktywności określonych przez nauczyciela, potwierdzającym zapoznanie się ze wskazanym materiałem i dających podstawę oceny pracy ucznia;
    2. uczniowie, którzy nie mogą wziąć udziału w lekcji online, zobowiązani są do zapoznania się z materiałem danej jednostki lekcyjnej oraz uzupełnienie notatki - tak jak w przypadku nieobecności na lekcjach stacjonarnych;
    3. odrabianie lekcji i zapoznanie się przez ucznia z danym materiałem jest obowiązkowe dla każdego z nich, a jeśli uczeń nie ma z dostępem do komputera czy Internetu, to fakt ten należy zgłosić  wychowawcy klasy celem ustalenia innej formy dostarczania niezbędnych materiałów;
    4. lekcje z poszczególnych przedmiotów prowadzone będą tylko zdalnie i wyłącznie w tych dniach, w których występują w aktualnym planie lekcji obowiązującym przed przejściem na zdalne nauczanie.

    2. Lekcja przed komputerem trwa 30-35 min, zaś pozostały do końca lekcji czas może stanowić praca własna uczniów w trakcie której nauczyciel pozostaje na platformie do dyspozycji ucznia.

    3. Planowane lekcje mogą być realizowane w różnych formach:

    • wideokonferencji z kontaktem głosowym,
    •  prace domowe,
    • kartkówki,
    •  sprawdziany.

    4.  Wideokonferencję i rozmowę zawsze pierwszy rozpoczyna nauczyciel. Uczeń po przywitaniu się wyłącza mikrofon. Spotkanie i rozmowę jako ostatni opuszcza nauczyciel.

    5.Uczniom nie wolno prowadzić czatu, rozmowy lub wideokonferencji pomiędzy sobą w czasie trwania lekcji.

    6.Uczniom nie wolno wyłączać mikrofonów innym uczestnikom rozmowy lub wideokonferencji.

    7.Nagrywanie lekcji przez ucznia jest zabronione. Lekcje może nagrać i udostępnić jedynie nauczyciel.

    8.Podczas posługiwania się czatem uczniowie dbają o kulturę języka oraz stosują się do zasad dobrego wychowania. Używają emotikonów, gifów, naklejek i memów jedynie za zgodą nauczyciela.

    9.Na platformie uczniowie przechowują, udostępniają i tworzą jedynie pliki potrzebne na lekcji, podczas zajęć uruchamiają tylko pliki, programy i strony internetowe polecone przez nauczyciela.

     

    § 4

    ZASADY KOMUNIKOWANIA SIĘ NAUCZYCIELI Z RODZICAMI

     

    1. Nauczyciele są zobowiązani do utrzymywania stałego kontaktu z rodzicami.
    2. Kontakty nauczycieli z rodzicami powinny odbywać się z wykorzystaniem następujących narzędzi:
    • e-dziennika;
    • kontakt telefoniczny.
    1. Szkoła w ramach nauczania zdalnego organizuje dla uczniów i ich rodziców konsultacje z nauczycielami.
    2. Konsultacje mogą odbywać się w czasie rzeczywistym lub w czasie odroczonym:
       na zasadzie kontaktu przez e-dziennik.
    3. O formie oraz czasie konsultacji decyduje nauczyciel.

     

     

     

     

    § 5

    ZASADY PROWADZENIA DOKUMENTACJI SZKOLNEJ W CZASIE TRWANIA NAUCZANIA ZDALNEGO

     

    1. Nauczyciele prowadzą dokumentację procesu nauczania zgodnie z obowiązującymi przepisami:
    • dzienniki elektroniczne   i dziennik w formie papierowej  są uzupełniane na bieżąco każdego dnia;
    • inne dokumenty, np. notatki służbowe, protokoły mogą być tworzone zdalnie
      i przesyłane drogą elektroniczną.
    1. Potwierdzeniem zrealizowanej lekcji jest wpis w dzienniku elektronicznym                            i dzienniku w wersji papierowej.
    2. W czasie lekcji zdalnych, nauczyciele odnotowują frekwencję na bieżąco w dzienniku elektronicznym lub dzienniku w wersji papierowej.
    3. Odnotowaniem w dzienniku elektronicznym jest:
    • sprawdzian,
    • kartkówki,
    • inne formy sprawdzania wiedzy uczniów,
    • termin wykonania prac przez uczniów.

     

     

     

    § 6

    OBOWIĄZKI WYCHOWAWCÓW W ZAKRESIE WPROWADZENIA ZDALNEGO NAUCZANIA

     

    1. Wychowawca klasy pełni rolę koordynatora nauczania zdalnego w stosunku do powierzonych jego opiece uczniów.
    2. Wychowawca zakłada swoim wychowankom mail klasowy.
    3. Wychowawca ma obowiązek:
      1. niezwłocznego poinformowania rodziców i uczniów swojej klasy o zmianie trybu nauczania, zgodnie z zasadami komunikowania się:
        • e-dziennika
        • poczty elektronicznej e-maili
        • telefonów stacjonarnych i komórkowych.

    Kontaktując się z rodzicami należy określić i podać do ich wiadomości sposoby oraz czas, kiedy nauczyciel jest dostępny dla rodziców.

      1. ustalenia, czy każdy z jego uczniów posiada w domu dostęp do sprzętu komputerowego i do Internetu. W przypadku braku takiego dostępu wychowawca niezwłocznie zawiadamia o tym fakcie dyrektora szkoły w celu rozwiązania problemu lub ewentualnego ustalenia alternatywnych form kształcenia;
      2. monitoruje proces rozwiązania problemu do czasu jego pełnego ustąpienia, o czym informuje dyrektora szkoły;
      3. wskazania sposobu kontaktu (np. e-dziennik, komunikatory społeczne, telefon) ze swoimi wychowankami;
      4. reagowania na bieżące potrzeby i problemy związane z kształceniem zdalnym, które zgłaszają jego uczniowie lub rodzice;
      5. wskazania warunków, w jakich uczniowie i rodzice mogą korzystać ze zdalnych konsultacji z wychowawcą klasy.

     

    § 7

    OBOWIĄZKI PEDAGOGA W CZASIE PROWADZENIA ZDALNEGO NAUCZANIA

     

     

    1. Pedagog szkolny jest dostępny dla uczniów i rodziców zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem.
    2. Harmonogram pracy pedagoga jest dostępny w widocznym miejscu na stronie internetowej szkoły oraz zostaje udostępniony uczniom i rodzicom drogą elektroniczną przez dyrektora szkoły.
    3. Pedagog szkolny ma obowiązek:
    1. ustalenia form i czasu kontaktu z uczniami i rodzicami i poinformowania o tym fakcie dyrektora szkoły, w tym ustalenie godzin dyżuru telefonicznego dla uczniów i rodziców,
    2. organizowania konsultacji on-line,
    3. świadczenia zdalnej pomocy psychologiczno-pedagogicznej w trakcie trwania sytuacji kryzysowej, w szczególności:
    • otoczenia opieką uczniów i rodziców, u których stwierdzono nasilenie występowania reakcji stresowych, lękowych w związku z epidemią COVID-19;
    • minimalizowanie negatywnych skutków zachowań uczniów pojawiających się w wyniku wdrażania nauczania zdalnego;
    • otoczenia opieką i udzielanie wsparcia uczniom, którzy mają trudności z adaptacją do nauczania zdalnego;
    • udzielanie uczniom pomocy psychologiczno-pedagogicznej w formach odpowiednich do nauczania zdalnego;

    4. Wspomagania nauczycieli w diagnozowaniu możliwości psychofizycznych uczniów w kontekście nauczania zdalnego.

     

    § 8

    ZASADY WSPÓŁPRACY SZKOŁY Z SANEPIDEM

     

    1. Dyrektor szkoły na bieżąco śledzi komunikaty na temat COVID-19 nadawane przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną

    i stosuje się do ich zaleceń.

    1. Dyrektor szkoły w przypadku koniecznym pisemnie ustala zasady przepływu informacji pomiędzy szkołą i sanepidem.
    2. W drodze porozumienia konkretny pracownik sanepidu zostaje wyznaczony do bezpośredniego kontaktu ze szkołą w sprawie monitorowania sytuacji epidemicznej oraz opiniowania stanu zagrożenia COVID-19 na danym terenie.
    3. Dyrektor szkoły pozostaje w stałym kontakcie z przedstawicielem sanepidu w celu bieżącego monitorowania sytuacji związanej z szerzeniem się epidemii COVID-19.
    4. Korespondencja z pracownikiem sanepidu odbywa się drogą mailową.
    5. W sytuacjach szczególnych opiniowanie lub rekomendowanie działań może odbyć się drogą telefoniczną, z zastrzeżeniem, że wszelkie ustalenia między szkołą a sanepidem zostają wpisane do notatki służbowej, zatwierdzonej przez obie strony.
    6. W sytuacji wystąpienia zagrożenia zarażenia wirusem COVID-19 dyrektor szkoły natychmiast pisemnie informuje o tym fakcie lokalną stację sanitarno- epidemiologiczną.
    7. W sytuacji wystąpienia zarażenia wirusem COVID-19 u jednego z pracowników lub uczniów dyrektor szkoły natychmiast pisemnie informuje o tym fakcie lokalną stację sanitarno-epidemiologiczną.

     

     

    § 9

    ZASADY WSPÓŁPRACY DYREKTORA SZKOŁY Z ORGANEM PROWADZĄCYM

     

    1. Dyrektor szkoły utrzymuje stały kontakt z przedstawicielami organu prowadzącego w celu bieżącego monitorowania sytuacji związanej z wdrożeniem zdalnego nauczania.
    2. Dyrektor szkoły w komunikacji e-mailowej oraz podczas rozmów telefonicznych ustala zasady przepływu informacji pomiędzy szkołą i organem prowadzącym.
    3. W drodze porozumienia wyznaczany jest konkretny pracownik do bezpośredniego kontaktu ze szkołą w sprawie monitorowania sytuacji epidemicznej oraz opiniowania stanu zagrożenia będącego podstawą do zmiany formy nauczania.
    4. Wszelka korespondencja obywać się będzie drogą e-mailową.
    5. W sytuacjach szczególnych opiniowanie lub rekomendowanie działań może odbyć się drogą telefoniczną, z zastrzeżeniem, że wszelkie ustalenia między szkołą a organem prowadzącym zostają wpisane do notatki służbowej, zatwierdzonej przez obie strony.
    6. Dyrektor szkoły informuje organ prowadzący o problemach oraz trudnościach wynikających z wdrażania zdalnego nauczania.
    7. W sytuacji braku możliwości realizacji zdalnego nauczania w stosunku do wybranych uczniów, dyrektor szkoły w porozumieniu z organem prowadzącym, ustali alternatywne formy kształcenia.
    8. W sytuacji wystąpienia problemów w zakresie realizacji zdalnego nauczania dyrektor szkoły zwraca się z prośbą o wsparcie do organu prowadzącego.

     

    § 10

    ZASADY MONITOROWANIA POSTĘPÓW UCZNIÓW, SPOSÓB WERYFIKACJI WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI UCZNIÓW
    ORAZ SPOSÓB I ZASADY INFORMOWANIA UCZNIÓW LUB RODZICÓW/PRAWNYCH OPIEKUNÓW  O POSTĘPACH UCZNIA
    W NAUCE, A TAKŻE UZYSKANYCH PRZEZ NIEGO OCENACH
     W ZDALNYM TRYBIE NAUKI

     

    1. Nauczyciele mają obowiązek monitorowania postępów w nauce zdalnej uczniów.
    2. Nauczyciele mają obowiązek informowania uczniów i ich rodziców/opiekunów prawnych o osiąganych postępach i ocenach w trakcie nauczania zdalnego.
    3. Szczegółowe warunki weryfikowania wiedzy, informowania o postępach oraz otrzymanych ocenach:
      1. Postępy uczniów są monitorowane na podstawie bieżących osiągnięć w pracy zdalnej (nauczanie w czasie rzeczywistym) lub na podstawie wykonanych m.in.: ćwiczeń, prac, quizów, projektów, zadań w czasie odroczonym (nauczanie w czasie odroczonym).
      2. Nauczyciel może wymagać od uczniów wykonania określonych poleceń, zadań, prac, projektów umieszczonych w Internecie, np. na zintegrowanych platformach edukacyjnych lub poprosić o samodzielne wykonanie pracy w domu i  odesłanie jej.
      3. Zdalne nauczanie nie może polegać tylko i wyłącznie na wskazywaniu lub przesyłaniu zakresu materiału do samodzielnego opracowania przez ucznia.
      4. Nauczyciel ma obowiązek wytłumaczyć, omówić i przećwiczyć z uczniami nowe treści podstawy programowej. Uczeń ma prawo skorzystać z konsultacji, porad i wskazówek nauczyciela do wykonania zadania w formach i czasie określonych wcześniej przez nauczyciela.
      5. Nauczyciel informuje ucznia o postępach w nauce i otrzymanych ocenach podczas bieżącej pracy z dzieckiem lub po jej zakończeniu w sposób wcześniej ustalony przez nauczyciela (np. poprzez e-dziennik lub komunikator Zoom).
      6. Nauczyciel informuje rodzica o postępach w nauce dziecka i otrzymanych przez niego ocenach w sposób wcześniej ustalony przez nauczyciela (np. e-dziennik ).
      7. Nauczyciel na bieżąco informuje rodzica o pojawiających się trudnościach w opanowaniu przez ucznia wiedzy i umiejętności, wynikających ze specyfiki nauczania na odległość (np. poprzez e-dziennik).
      8. Podczas pracy na odległość, każdy nauczyciel ma prawo oceniać ucznia z zadawanych prac i sprawdzać jego wiedzę w postaci pytania, kartkówki, sprawdzianu, testu czy internetowego quizu lub zadania samodzielnie wykonanego w trakcie lub po lekcji.

    4.  Prace domowe są przesyłane przez ucznia :

    • z wykorzystaniem e-dziennika- zakładka zadanie domowe;
    • e-mail indywidualnego ucznia.

    5. Każdy sprawdzian, test, quiz czy kartkówka muszą być odnotowane w dzienniku elektronicznym z odpowiednim wyprzedzeniem (sprawdzian na 7 dni przed, a test, kartkówka na 3 dni przed), żeby umożliwić każdemu uczniowi zorganizowanie dostępu do komputera i Internetu w wyznaczonym czasie.

    6. Nauczyciel każdorazowo przy zamieszczeniu zadania na odpowiedniej platformie, zobowiązany jest do załączenia informacji w jakiej formie będzie kontrolował jej wykonanie  (wypełnienie załącznika, zdjęcia, czy odłożenie do teczki  w celu dostarczenia do szkoły po powrocie do nauczania stacjonarnego).

    7.  Wszystkie oceny powinny zostać wpisane do dziennika elektronicznego w terminie maksymalnie do 7 dni od wyznaczonego  przez nauczyciela terminu oddania wykonanej pracy przez ucznia.

    8.  Uczeń nieobecny podczas sprawdzianu, czy zapowiedzianej kartkówki zobowiązany jest do kontaktu z nauczycielem i ustalenie nowego terminu lub innej formy zaliczenia.

    9.  Uczeń , który nie zgłosi problemów technicznych i nie wykona zadanych prac może otrzymać ocenę niedostateczną.

     

    § 11

    ZASADY I SPOSOBY OCENIANIA W ZDALNYM TRYBIE NAUCZANIA

     

    1. W trakcie realizacji nauczania zdalnego obowiązują przepisy dotyczące oceniania określone w Statucie Szkoły.
    2. Szczegółowe warunki oceniania wynikające ze specyfiki nauczania na odległość:
      1. Podczas oceniania pracy zdalnej uczniów nauczyciele uwzględniają ich możliwości psychofizyczne do rozwiązywania określonych zadań w wersji elektronicznej.
      2. Na ocenę osiągnięć ucznia z danego przedmiotu nie mogą mieć wpływu czynniki związane z ograniczonym dostępem do sprzętu komputerowego i do Internetu.
      3. Jeśli uczeń nie jest w stanie wykonać poleceń nauczyciela w systemie nauczania zdalnego ze względu na swoje ograniczone możliwości psychofizyczne, nauczyciel ma umożliwić mu wykonanie tych zadań w alternatywny sposób.
      4. Na ocenę osiągnięć ucznia z danego przedmiotu nie może mieć wpływu poziom jego kompetencji cyfrowych. Nauczyciel ma obowiązek wziąć pod uwagę zróżnicowany poziom umiejętności obsługi narzędzi informatycznychi dostosować poziom trudności wybranego zadania oraz czas jego wykonania do możliwości psychofizycznych ucznia.

    EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA

     1. W nauczaniu zdalnym w edukacji wczesnoszkolnej dokonywane będzie ocenianie bieżące ucznia.

    2. Ocenianiu podlegać będą:

    1. osiągnięcia edukacyjne ucznia,
    2. zachowanie ucznia.

     3. Osiągnięcia ucznia oceniane będą:

    1. na podstawie wykonanych przez ucznia prac, które wskazał mu nauczyciel

    i opatrzył komentarzem: „Praca podlegająca ocenie-należy odesłać do nauczyciela”. Ocenie mogą podlegać też inne prace przesłane przez ucznia,

    b)  na podstawie prezentowanych przez ucznia umiejętności w bezpośrednim kontakcie z nauczycielem, np. podczas lekcji online.

    4. Informacje na temat swoich osiągnięć bądź trudności w nauce uczeń otrzymuje w zrozumiałej dla niego formie, tzn. komentarza słownego wskazującego poziom jego umiejętności oraz wskazówek do dalszej pracy (w formie pisemnej lub ustnej) i ewentualnego znaku graficznego (np. buźki, słoneczka, serduszka), jako informację zwrotną.

    5. Ocenianiu będzie podlegać również zachowanie uczniów w szczególności w obszarze „wywiązywanie się z obowiązków ucznia”. Pod uwagę będą brane, m.in. systematyczność w pracy i terminowość odsyłania prac.

    JĘZYK POLSKI

     1. Formy sprawdzania osiągnięć i umiejętności uczniów:

                   a)  Prace kontrolne (np. sprawdzian, kartkówka);

                   b)  Testy z lektury;

                   c)  Wypracowania (praca w domu);

                   d)  Krótkie formy pisemne;

                   e)  Praca domowa;

    f)   Karty pracy;

     g)  Testy z czytania ze zrozumieniem;

    h)  Aktywność w pracy zdalnej (np. wykonywanie zadań dla chętnych, systematyczność odsyłania prac);

        i)  Zeszyt, ćwiczenia (na podstawie przesłanych zdjęć);

    j)   Projekty; Quizy, w tym ortograficzne;

     k)  Prezentacje multimedialne;

    2.  W przypadku prowadzenia zajęć on-line mogą być oceniane odpowiedzi ustne, według kryteriów podanych wcześniej przez nauczyciela.

     Uwaga: Częstotliwość zadawania prac zależy od bieżącego materiału, predyspozycji uczniów oraz możliwości technicznych.

    3. Sposoby przesyłania prac do oceny:

             a)  Prace mogą być odsyłane przez dziennik elektroniczny lub na adres e-mail udostępniony przez nauczyciela (w postaci załączników, w treści wiadomości lub jako zdjęcie, np. zeszytu czy karty pracy; dopuszcza się również możliwość wysłania pliku dźwiękowego – w zależności od typu zadania).

             b)  Można przyjąć inne formy przesyłania prac po wcześniejszym uzgodnieniu z nauczycielem.

    4. Informacje dodatkowe:

            a)  Uczeń otrzymuje informację o konieczności odesłania pracy do oceny, jeśli będzie to wymagane.

            b)   Niedotrzymanie ustalonego terminu może skutkować otrzymaniem oceny niedostatecznej.

            c)   Podczas zdalnego nauczania uczeń ma obowiązek wykonać w zeszycie wskazane ćwiczenia.

            d)   Jeśli uczeń odeśle pracę skopiowaną z internetu lub z innych źródeł (w tym we fragmentach), otrzymuje ocenę niedostateczną.

    5. Przesyłanie uczniom informacji zwrotnej:

           a)    Prace kontrolne powinny zawierać informację zwrotną od nauczyciela. Może być ona przesłana razem z pracą lub w oddzielnym pliku przez dziennik elektroniczny, na pocztę elektroniczną lub w inny sposób ustalony przez nauczyciela w porozumieniu z uczniami. Dopuszcza się możliwość przesłania pliku dźwiękowego.

          b)    Pisemny komentarz może mieć formę punktacji zadań, punktacji do oceniania kryterialnego lub postać opisową.

          c)     Każda praca na ocenę powinna być poprzedzona informacją o wymaganiach i/ lub kryteriach oceniania.

          d)     Nie wszystkie odesłane przez ucznia prace będą podlegały ocenie na stopnie szkolne. Niektóre prace pełnią funkcję ćwiczeniową. Mogą być wyłącznie wskazówką stopnia opanowania bieżącego materiału przez ucznia.

    6. Przeprowadzanie sprawdzianów/prac kontrolnych:

           a)     Rozwiązywanie prac kontrolnych będzie się odbywało w określonym terminie o określonej godzinie, po wcześniejszym poinformowaniu uczniów (informacja w dzienniku elektronicznym).

          b)     Wraz z zakończeniem czasu pracy uczeń jest zobowiązany do niezwłocznego przesłania pracy do nauczyciela.

          c)     O wszelkich problemach technicznych uczniowie informują nauczyciela na bieżąco. W takiej sytuacji nauczyciel w porozumieniu z uczniem ustala inny termin ewentualnie formę napisania pracy kontrolnej.

          d)     Jeśli uczeń nie może napisać pracy kontrolnej w wyznaczonym terminie, ustala z nauczycielem inny termin.

          e)     Ocenę ze sprawdzianu można poprawić w terminie uzgodnionym z nauczycielem, zgodnie z WSO.

          f)     Każdy nauczyciel w konkretnej sytuacji, w zależności od zasobów technicznych ucznia i nauczyciela (np. brak internetu), może ustalić inne formy kontaktu, np. kontakt telefoniczny.

     JĘZYKI OBCE (język angielski , język niemiecki)

     1. Ocenie z języków obcych podlegają:

           a)    testy znajomości wiedzy (przeprowadzane na platformach internetowych, w plikach wysyłanych przez nauczyciela, bądź w inny wskazany przez nauczyciela sposób)

           b)    prace pisemne (krótkie formy wypowiedzi, np. mail, opis,  pocztówka, notatka)

           c)    projekty językowe (w formie prezentacji multimedialnych)

           d)    ćwiczenia interaktywne (wykonywane na platformach internetowych)

           e)  karty pracy (do samodzielnego uzupełnienia)

           f)    zadania wykonywane na podstawie instrukcji w podręczniku do języka angielskiego (odpowiedzi przesłane do nauczyciela)

           g)    interaktywne quizy (przeprowadzane na platformach internetowych)

           h)    wypowiedź ustna (np. podczas interaktywnych lekcji online prowadzonych na żywo)

           i)     aktywność (np. podczas interaktywnych lekcji online prowadzonych na żywo)

           j)    systematyczność wykonywania zadanych prac.

     2. Zasady poprawiania ocen: Uczeń ma prawo poprawić uzyskaną ocenę w formie ustalonej z nauczycielem:

           a)    odsyłając poprawioną pracę nauczycielowi w wiadomości wysłanej przez dziennik elektronicznym Librus bądź email;

           b)    wykonując poprawkowe zadanie na platformie interaktywnej.

    3. Informacja zwrotna. Nauczyciel podczas wystawiania oceny wskaże:

           a)    dobre elementy w pracy ucznia,

           b)    jak należy to poprawić,

           c)    w jakim kierunku uczeń powinien pracować dalej. Informacja zwrotna jest udzielana w formie pisemnej, jako komentarz przy uzyskanej ocenie, bądź wiadomość wysłana w dzienniku elektronicznym Librus.

    MUZYKA

    Podczas zawieszenia zajęć dydaktyczno–wychowawczych w szkołach lekcje mogą być przeprowadzane przy pomocy: dziennika elektronicznego, platformy ZOOM, poczty email, stron i serwisów internetowych.

    1. Co będzie oceniane?

          a)    Prace domowe ( wynikające z tematu lekcji).

          b)  Sprawdzian wiadomości w formie testu lub quizu online.

          c)   Śpiewanie i granie podczas zajęć online lub formie wiadomości przesyłanych elektronicznie.

          d)  Systematyczność logowań i terminowość oddawanych prac.

          e)  Dodatkowe zadania dla chętnych, np. prezentacje.

          f)    Zaangażowanie ucznia, wysiłek i czas włożony w wykonywanie zadania.

    2. Ogólne kryteria oceniania

          a)    Odpowiedzi ustne, prace domowe i inne formy - na dotychczasowych zasadach.

          b)    Przy wystawianiu ocen cząstkowych lub końcowej nauczyciel bierze pod uwagę wskazówki poradni psychologiczno – pedagogicznej (orzeczenia)

     3. Jaki będzie sposób przesyłania prac.

           a)  Zdalne prace domowe należy wysłać na pocztę e-mail

    Ewentualnie w formie załącznika do wiadomości w dzienniku elektroniczny LIBRUS.

       4.  W jaki sposób będziemy przekazywać uczniowi informację zwrotną?

           a)   W postaci komentarzy do wystawionej oceny.

           b)   Informacja zwrotna na pocztę email.

          c)   Ustny komentarz podczas zajęć online.

    5. W jaki sposób uczeń może poprawić ocenę?

               a)   Poprawa oceny może nastąpić w terminie do 2 tygodni. Jeżeli będzie potrzeba, to po indywidualnym uzgodnieniu z nauczycielem, może być wyznaczony dodatkowy termin poprawy.

               b)   Przy wystawianiu ocen cząstkowych lub końcowej nauczyciel bierze pod uwagę wskazówki poradni psychologiczno – pedagogicznej (orzeczenia).

    PLASTYKA

    1. Formy sprawdzania osiągnięć i umiejętności uczniów:

              a)   Prace praktyczne ( ćwiczenia i zadania)

              b)   Aktywność w pracy zdalnej (np. wykonywanie zadań dla chętnych, systematyczność odsyłania prac)

              c)   Dodatkowe działania będące efektem indywidualnych pasji (kartki ze szkicami, komiksy i inne)

    2. Sposoby przesyłania prac do oceny:

    Prace mogą być odsyłane przez dziennik elektroniczny lub na adres e-mail udostępniony przez nauczyciela (w postaci załączników). Można przyjąć inne formy przesyłania prac po wcześniejszym uzgodnieniu z nauczycielem. Uczeń otrzymuje informację o konieczności odesłania pracy do oceny, jeśli będzie to wymagane.

    3. Kryteria oceniania nie ulegają zmianie.

    4. Poprawa ocen: Oceny cząstkowe: niedostateczne, dopuszczające i dostateczne mogą być przez ucznia poprawione w przeciągu dwóch tygodni od właściwego terminu wykonania pracy po wcześniejszym kontakcie z nauczycielem i wyrażeniu chęci poprawy stopnia. Uczeń oceniany jest na bieżąco i rytmicznie. Ocena końcowa nie musi być średnią arytmetyczną ocen cząstkowych. Przy wystawianiu ocen cząstkowych lub końcowej nauczyciel bierze pod uwagę wskazówki poradni psychologiczno – pedagogicznej (opinie i orzeczenia).

     5. Przesyłanie uczniom informacji zwrotnej: Każda praca na ocenę powinna być poprzedzona informacją o prawidłowym sposobie wykonania pracy. Informacja zwrotna od nauczyciela może być przesłana razem z pracą lub w oddzielnym pliku przez dziennik elektroniczny, na pocztę elektroniczną lub w inny sposób ustalony przez nauczyciela w porozumieniu z uczniami. Pisemny krótki komentarz może zawierać pozytywne informacje o pracy ucznia i uzyskanym efekcie, konstruktywne uwagi dotyczące niedoskonałości i błędów oraz informacje motywujące.

    HISTORIA I WIEDZA O SPOŁECZEŃSTWIE

    1. Sposoby i formy sprawdzania osiągnięć uczniów:

                       a)  karta pracy,

                       b)  sprawdzian wiadomości, test, kartkówka,

                       c)  analiza źródła historycznego i tekstów kultury,

                       d)  prezentacja,

                       e)  zadania pisemne (ćwiczenia do tematu z podręcznika, notatka),

                       f)  terminowość wykonywania zadanych prac.

     2. Sposób przesyłania prac:

                      a)   przez zadania domowe w dzienniku elektronicznym LIBRUS,

                      b)   e - mail podany przez nauczyciela.

    3. Informacja zwrotna do ucznia przekazana będzie w:

                       a)  komentarzu do oceny,

                       b)  wiadomości przez dziennik elektroniczny, e-mail,

                       c)  na lekcji on-line.

    4. Jeśli uczeń nie odeśle sprawdzianu, karty pracy, kartkówki, prezentacji w terminie, nauczyciel wpisuje ocenę niedostateczną lub N co oznacza “praca niewykonana”. Nauczyciel w komentarzu dodaje adnotację o niezrealizowanej formie oceniania. Przy ocenie pracy nauczyciel uwzględnia indywidualną sytuację ucznia.

     5.Uczeń ma prawo do jednokrotnej poprawy oceny ze sprawdzianu w terminie i formie uzgodnionej z nauczycielem przedmiotu.

    PRZEDMIOTY PRZYRODNICZE (chemia, fizyka, biologia, geografia, przyroda)

    Podczas zawieszenia zajęć dydaktyczno – wychowawczych w szkołach lekcje mogą być przeprowadzane przy pomocy: dziennika elektronicznego, platformy ZOOM, stron i serwisów internetowych.

     1. Co będzie oceniane?

                      a)  karta pracy,

                      b)  sprawdzian wiadomości, test lub quiz

                      c)  zadania pisemne (do tematu z podręcznika).

                      d)  systematyczność logowań i terminowość oddawanych prac

                      e)   prezentacje, zadania dodatkowe dla chętnych.

     2. Ogólne kryteria oceniania – na dotychczasowych zasadach

    3. Jaki będzie sposób przesyłania prac

                     a)  załączniki do zadanych prac domowych na Librus: “Zadanie domowe”

                     b)   dodatkowe prace możliwe do wysłania na wskazany adres poczty elektronicznej

    4. W jaki sposób będziemy przekazywać uczniowi informację zwrotną? a. w postaci komentarzy do wystawianych ocen

    5. W jaki sposób uczeń może poprawić ocenę? Poprawa oceny na dotychczasowych zasadach. Jeżeli będzie potrzeba, to po indywidualnym uzgodnieniu z nauczycielem, może być wyznaczony dodatkowy termin poprawy . Wszystkie materiały udostępniane przez nauczyciela mają służyć wyłącznie nauczaniu zdalnemu, bez zgody nauczyciela nie mogą być rozpowszechniane.

     MATEMATYKA

    1. Co będziemy oceniać?

                        a)   quizy, testy, prace pisemne

                        b)   obowiązkowe zadania domowe

                        c)    zadania dodatkowe dla chętnych

                        d)   terminowość odsyłania prac

                        e)   dodatkową aktywność ucznia

    2. Ogólne kryteria oceniania

                        a)   prace, w których przydzielane są punkty za wykonane czynności (np. quizy, testy, sprawdziany) - obowiązuje dotychczasowy system procentowy

                         b)  zadania opisowe (np. projekty) - ocena ustalona w oparciu o wartość merytoryczną pracy, zaangażowanie i wkład pracy ucznia,

                         c)  terminowość odsyłania prac - nieuzasadnione 3 krotne nieodesłanie lub nieterminowe odesłanie obowiązkowych prac i zadań domowych skutkuje oceną niedostateczną

    3. Jaki będzie sposób przesyłania prac

                        a)  platformy edukacyjne wykorzystywane przez nauczycieli

                        b)   załączniki do zadanych prac obowiązkowych i dodatkowych na Librus: “Zadanie domowe”

                        c)  po uzgodnieniu z nauczycielem uczeń może wysłać pracę na wskazany adres poczty elektronicznej

    4. W jaki sposób będziemy przekazywać uczniowi informację zwrotną?

                       a)   w postaci komentarzy do wystawianych ocen

                       b)   podanie poprawnych rozwiązań i omówienie najczęściej popełnionych błędów

                       c)   w przypadkach tego wymagających w formie indywidualnej korespondencji przez Dziennik Elektroniczny

    INFORMATYKA

    1. Kontrola osiągnięć uczniów może odbywać się w formie:

                       a)   ustnej (aktywność na lekcji online),

                       b)   pisemnej (sprawdziany, testy, quizy),

                       c)   praktycznej (prace samodzielne, prace domowe, projekty, wykonywanie zadań dodatkowych).

    2. Sposób przekazywania prac odbywa się przez:

                       a)   moduł „Zadanie domowe” w dzienniku elektronicznym,

                       b)   platformy edukacyjne wykorzystywane przez nauczycieli,

                       c)   pocztę elektroniczną na wskazany przez nauczyciela adres.

    3. Sposoby przekazywania informacji zwrotnej:

                       a)   punktacja (testy, sprawdziany, quizy),

                       b)   komentarze do uzyskanych punktów i ocen,

    c)   indywidualna korespondencja przez dziennik lub za pomocą poczty elektronicznej.

    4. Sposoby przeprowadzania sprawdzianów:

    Sprawdziany / testy obejmujące szerszy zakres materiału powinny być zapowiedziane z tygodniowym wyprzedzeniem i może być poprzedzone lekcją powtórzeniową, a data sprawdzianu (z podaną godziną rozpoczęcia i zakończenia) zapisana w dzienniku elektronicznym na tydzień przed sprawdzianem. W przypadku zgłoszonych problemów uniemożliwiających napisanie sprawdzianu w wyznaczonym terminie, uczeń może napisać go w innym uzgodnionym z nauczycielem terminie. Uczeń może poprawić ocenę ze sprawdzianu w trybie uzgodnionym z nauczycielem przedmiotu

    5. Ogólne kryteria oceniania

                     a)  quizy, testy, sprawdziany

       b)   prace praktyczne oceniane są w oparciu o wartość merytoryczną, zaangażowaniei wkład pracy ucznia,

                     c) niedotrzymanie ustalonego terminu może skutkować otrzymaniem oceny niedostatecznej,

                     d) jeśli uczeń odeśle pracę skopiowaną z Internetu lub z innych źródeł (w tym we fragmentach), otrzymuje ocenę niedostateczną.

    TECHNIKA

    1. Formy sprawdzania osiągnięć i umiejętności uczniów:

                    a)   prace praktyczne

                    b)     aktywność w pracy zdalnej (np. wykonywanie zadań dla chętnych, systematyczność odsyłania prac)

                    c)    projekty

                    d)    prezentacje multimedialne

    Uwaga: Częstotliwość zadawania prac zależy od bieżącego materiału, predyspozycji uczniów oraz możliwości technicznych.

    2. Sposoby przesyłania prac do oceny:

                    a) Prace mogą być odsyłane przez dziennik elektroniczny lub na adres e-mail udostępniony przez nauczyciela (w postaci załączników, w treści wiadomości lub jako zdjęcie zeszytu czy karty pra

                    b) Można przyjąć inne formy przesyłania prac po wcześniejszym uzgodnieniu z nauczycielem.

      c)   Uczeń otrzymuje informację o konieczności odesłania pracy do oceny, jeśli będzie to wymagane. Kryteria oceniania nie ulegają zmianie.

    3.Poprawa ocen: Oceny cząstkowe: niedostateczne, dopuszczające i dostateczne mogą być przez ucznia poprawione w przeciągu dwóch tygodni od właściwego terminu wykonania pracy po wcześniejszym kontakcie z nauczycielem i wyrażeniu chęci poprawy stopnia.

     4. Przesyłanie uczniom informacji zwrotnej:

    Informacją zwrotną od nauczyciela może być ocena lub pisemny krótki komentarz, zawierający pozytywne informacje o pracy ucznia i uzyskanym efekcie, konstruktywne uwagi dotyczące niedoskonałości i błędów, informacje motywujące i osadzające zdobytą wiedzę w rzeczywistości.Informacja może być przesłana razem z pracą lub w oddzielnym pliku przez dziennik elektroniczny, na pocztę elektroniczną lub w inny sposób ustalony przez nauczyciela w porozumieniu z uczniami.

    WYCHOWANIE FIZYCZNE

     1.  Ocenie podlegają:

                          a)   testy sprawnościowe wykonywane w domu

                          b)   systematyczność wykonywania ćwiczeń

                          c)   interaktywne quizy (przeprowadzane na platformach internetowych)

                          d)   prace pisemne (przepisy gier zespołowych)

                          e)   aktywność logowania

    2. Kryteria oceniania: system punktowy/ procentowy

    3. Sposób przesyłania prac: Librus, mail

    4. Informacja zwrotna: Komentarz pisemny przez Librus

    5. Sposób przeprowadzania sprawdzianów i ich poprawa:

    Sprawdziany/ testy wysyłane przez Librus (przeprowadzane na platformach internetowych, w plikach wysyłanych przez nauczyciela, bądź w inny wskazany przez nauczyciela sposób

    EDUKACJA DLA BEZPIECZEŃSTWA

    1. Formy sprawdzania osiągnięć i umiejętności uczniów:

                          a) Karty pracy; Prace kontrolne (np. sprawdzian, kartkówka); Praca domowa; Testy; Aktywność (jako prace dla chętnych); Projekty; Referaty; Quizy; Prezentacje multimedialne.

                          b)   W przypadku prowadzenia zajęć on-line mogą być oceniane odpowiedzi ustne, według kryteriów podanych wcześniej przez nauczyciela.

    2. Ogólne kryteria oceniania Wyniki punktowe np. za prace kontrolne przeliczane są na stopnie szkolne według dotychczasowej skali. Inne prace mogą być opatrzone komentarzem ustnym.

    3. Sposoby przesyłania prac do oceny:

     a) Częstotliwość zadawania prac zależy bieżącego materiału, predyspozycji uczniów oraz możliwości technicznych.

      b) Uczeń otrzymuje informację o konieczności odesłania pracy do oceny, jeśli będzie to wymagane.

     c)   Nie wszystkie odsyłane prace muszą być oceniane na stopnie szkolne. Niektóre prace pełnią funkcję ćwiczeniową. Mogą być wyłącznie wskazówką stopnia opanowania bieżącego materiału przez ucznia.

                              d) Niedotrzymanie ustalonego terminu może skutkować otrzymaniem oceny niedostatecznej.

                               e) Prace mogą być odsyłane przez dziennik elektroniczny lub na adres e-mail udostępniony przez nauczyciela (w postaci załączników lub w treści wiadomości – w zależności od typu zadania).

                              f) Prace mogą oceniane i odsyłane jako pliki tekstowe lub w postaci zdjęcia ocenionej pracy.

                              g) Podczas zdalnego nauczania uczeń ma obowiązek wykonać w zeszycie wskazane ćwiczenia.

    4. Przesyłanie uczniom informacji zwrotnej:

                              a)    Prace kontrolne powinny zawierać informację zwrotną od nauczyciela. Może być ona przesłana razem z pracą lub w oddzielnym pliku przez dziennik elektroniczny, na pocztę elektroniczną lub w inny sposób ustalony przez nauczyciela w porozumieniu z uczniami,

                              b)  Pisemny komentarz może mieć formę punktacji zadań, punktacji do oceniania kryterialnego lub postać opisową, c. Każda praca na ocenę powinna być poprzedzona informacją o wymaganiach i/ lub kryteriach oceniania.

     RELIGIA

    1. Ocenianiu będą podlegać następujące prace:

                              a)    prace kontrolne (wypracowania, prezentacje)

                              b)    karty pracy

                              c)    prace samodzielne (w formie tekstowej)

                              d)    quizy interaktywne

                              e)    pod uwagę brana będzie również systematyczność logowania

    2. Za powyższe aktywności uczeń otrzymuje stopień lub ocenę pisemną.

    3. Uczniowie są zobowiązani do przesyłania prac poprzez platformę Librus lub inne platformy edukacyjne.

    4. Uczeń będzie dostawał informację zwrotną poprzez ocenę lub wiadomość od nauczyciela.

    5. Zamiast sprawdzianu wiadomości uczniowie przygotują pracę kontrolną (wypowiedź pisemna lub prezentacja). Jej termin będzie zapowiedziany z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Termin poprawy dwa tygodnie.

    OCENIANIE ZACHOWANIA

    1.  Ocenianiu podlega aktywność uczniów wykazywana podczas lekcji online.

    Poprzez: 

         a)  zajęcia on-line – systematyczny udział w wideospotkaniach z nauczycielem

     i wychowawcą; 

         b)  częstotliwość wysyłania zadań/ kart pracy na podany email przez nauczyciela;

           c)    częstotliwość wysyłania wiadomości przez e-dziennik Librus;

           d)częstotliwość logowaniasię do dziennika Librus;

           e)   udział w platformach edukacyjnych wskazanych przez nauczyciela.

    2. Ocenianie zachowania uczniów polegać będzie na podsumowaniu zachowania uczniów w okresie poprzedzającym zawieszenie działalności szkoły, a także zachowanie ucznia w okresie nauki na odległość, a zwłaszcza jego systematyczność i aktywność w realizacji zleconych form nauki.

    3. Przy ocenianiu zachowania można wziąć pod uwagę kulturę korespondencji, którą odznacza się uczeń tj. sposób w jaki formułuje wiadomości za pośrednictwem poczty elektronicznej do nauczycieli np. z zachowaniem odpowiednich form grzecznościowych.

    4. W trakcie nauczania zdalnego z wykorzystaniem wideokonferencji można wziąć pod uwagę zachowanie ucznia w trakcie prowadzenia przez nauczycieli lekcji np. czy przeszkadza nauczycielowi oraz innym uczniom w trakcie wypowiedzi.

     

     

     

    § 12

    ZASADY PRACY Z UCZNIAMI O SPECJALNYCH POTRZEBACH EDUKACYJNYCH, W TYM: POSIADAJĄCYCH ORZECZENIE 
    O POTRZEBIE KSZTAŁCENIA SPECJALNEGO

     

    1. W szkole organizuje się zdalne nauczanie dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz dla uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.
    2. Szczegółowe warunki organizacji zdalnego nauczania dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz dla uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego:
      1. Dyrektor szkoły wyznacza nauczycieli odpowiedzialnych za organizację zajęć dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz posiadającymi orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.
      2. Nauczyciele wraz z pedagogiem szkolnym analizuje dotychczasowe programy nauczania dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego i dostosowuje je w taki sposób, aby móc je zrealizować w sposób zdalny.
      3. Podstawą modyfikacji programów powinny stać się możliwości psychofizyczne uczniów do podjęcia nauki zdalnej. Szczególną uwagę należy zwrócić na zaleceniai dostosowania wynikające z dokumentacji stworzonew ramach udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej uczniom.
      4. Jeśli uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi lub uczeń posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego nie jest w stanie zrealizować programu w sposób zdalny, należy wskazać alternatywną formę realizacji zajęć.
      5. Dopuszcza się taką możliwość modyfikacji programów nauczania w/w uczniów, aby niektóre treści, niedające się zrealizować w sposób zdalny, przesunąć w czasie do momentu, w którym uczniowie wrócą do szkoły.
      6. Dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego organizuje się zdalne konsultacje.
      7. Konsultacje mogą odbywać się on-line w czasie rzeczywistym lub w czasie odroczonym: na zasadzie kontaktu poprzez e-dziennik. O formie oraz czasie konsultacji decyduje nauczyciel lub pedagog, informując wcześniej o tym fakcie dyrektora szkoły.
      8. Harmonogram konsultacji zostaje udostępniony uczniom i rodzicom poprzez e-dziennik.

     

    § 13

    ZASADY BEZPIECZNEGO KORZYSTANIA Z NARZĘDZI INFORMATYCZNYCH I ZASOBÓW INTERNETU

     

    1. Na czas wprowadzenia zdalnego nauczania wprowadza się szczegółowe warunki korzystania z narzędzi informatycznych i zasobów w Internecie.
    2. Do przestrzegania tych zasad zobowiązuje się wszystkich pracowników szkoły.
    3. Szczegółowe warunki i zasady korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnej:
    1. Każdy pracownik szkoły korzystający ze służbowego sprzętu IT zobowiązany jest do jego zabezpieczenia przed zniszczeniem lub uszkodzeniem. Za sprzęt IT przyjmuje się: ksero, laptopy.
    2. Pracownik jest zobowiązany zgłosić dyrektorowi szkoły zagubienie, utratę lub zniszczenie powierzonego mu sprzętu IT.
    3. Samowolne instalowanie otwieranie (demontaż) Sprzętu IT, instalowanie dodatkowych urządzeń (np. twardych dysków, pamięci) lub podłączanie jakichkolwiek niezatwierdzonych urządzeń do systemu informatycznego jest zabronione.
    4. Przed czasowym opuszczeniem stanowiska pracy, pracownik szkoły zobowiązany jest wywołać blokowany hasłem wygaszacz ekranu  lub wylogować się z systemu bądź z programu.
    5. Po zakończeniu pracy, pracownik szkoły zobowiązany jest:
    • wylogować się z systemu informatycznego, a jeśli to wymagane - wyłączyć sprzęt komputerowy,
    • zabezpieczyć stanowisko pracy, w szczególności wszelkie nośniki magnetyczne i optyczne na których znajdują się dane osobowe.

       6)  Pracownik jest zobowiązany do usuwania plików z nośników/dysków, do których mają dostęp inni użytkownicy nieupoważnieni do dostępu do takich plików (np. podczas współużytkowania komputerów).

    7)   Pracownicy szkoły, użytkujący służbowe komputery przenośne, na których znajdują się dane osobowe lub z dostępem do danych osobowych przez Internet zobowiązani są do stosowania zasad bezpieczeństwa określonych w polityce ochrony danych osobowych.

    8)  W trakcie nauczania zdalnego, w sytuacji, gdy nauczyciele korzystają ze swojego prywatnego sprzętu komputerowego, ponoszą odpowiedzialność za bezpieczeństwo danych osobowych uczniów, rodziców, innych nauczycieli oraz pracowników szkoły, które gromadzą i są zobowiązani do przestrzegania procedur określonych w polityce ochrony danych osobowych.

            9)   Szkoła nie ponosi odpowiedzialności za prywatny sprzęt komputerowy.

      10) Każdy nauczyciel– zwany dalej użytkownikiem (np. laptopa, poczty elektronicznej) musi posiadać swój własny indywidualny identyfikator (login) do logowania się.

      11)  Każdy użytkownik musi posiadać indywidualny identyfikator. Zabronione jest umożliwianie innym osobom pracy na koncie innego użytkownika.

      12)   Zabrania się pracy wielu użytkowników na wspólnym koncie.

    13)   Użytkownik (np. laptopa, programów w których użytkownik pracuje, poczty elektronicznej) rozpoczyna pracę z użyciem identyfikatora i hasła.

    14)   Przed czasowym opuszczeniem stanowiska pracy, użytkownik zobowiązany jest wywołać blokowany hasłem wygaszacz ekranu lub wylogować się z systemu.

    15)Po zakończeniu pracy, użytkownik zobowiązany jest:

    • wylogować się z systemu informatycznego, a następnie wyłączyć sprzęt komputerowy,
    • zabezpieczyć stanowisko pracy, w szczególności wszelką dokumentację oraz nośniki magnetyczne i optyczne, na których znajdują się dane osobowe.

    4.  Hasła nie mogą być łatwe do odgadnięcia. Nie powinny być powszechnie używanymi słowami.

    W szczególności nie należy jako haseł wykorzystywać: dat, imion i nazwisk osób bliskich, imion zwierząt, popularnych dat, popularnych słów.

    5. Hasła nie powinny być ujawnianie innym osobom. Nie należy zapisywać haseł na kartkach i w notesach, nie naklejać na monitorze komputera, nie trzymać pod klawiaturą lub w szufladzie.

    6.  W przypadku ujawnienia hasła – należy natychmiast je zmienić.

     

    Bezpieczne korzystanie z Internetu

    1.  W trakcie nauczania zdalnego nauczyciel powinien stale przypominać uczniom o zasadach bezpiecznego korzystania z sieci. Zabrania się zgrywania na dysk twardy komputera służbowego oraz uruchamia jakichkolwiek programów nielegalnych oraz plików pobranych z niewiadomego źródła.

    2. Zabrania się wchodzenia na strony, na których prezentowane są informacje o charakterze przestępczym, hackerskim, pornograficznym, lub innym zakazanym przez prawo (na większości stron tego typu jest zainstalowane szkodliwe oprogramowanie infekujące w sposób automatyczny system operacyjny komputera szkodliwym oprogramowaniem).

     

    3. Nie należy w opcjach przeglądarki internetowej włączać opcji autouzupełniania formularzy i zapamiętywania haseł.

     

    4. W przypadku korzystania z szyfrowanego połączenia przez przeglądarkę, należy zwracać uwagę na pojawienie się odpowiedniej ikonki (kłódka) oraz adresu www rozpoczynającego się frazą ”https:”. Dla pewności należy „kliknąć” na ikonkę kłódki i sprawdzić, czy właścicielem certyfikatu jest wiarygodny właściciel.

     

    5. Należy zachować szczególną ostrożność w przypadku podejrzanego żądania lub prośby zalogowania się na stronę (np. na stronę banku, portalu społecznościowego, e-sklepu, poczty mailowej) lub podania naszych loginów i haseł, PIN-ów, numerów kart płatniczych przez Internet. Szczególnie tyczy się to żądania podania takich informacji przez rzekomy bank.

     

     

  • Bezpiecznego powrotu do szkoły.

    DRODZY RODZICE I UCZNIOWIE!!!

    1 września 2020 roku rozpoczynamy nowy rok. Przygotujmy się do bezpiecznego powrotu do szkoły. Do zobaczenia wkrótce.

  • INORMACJE DLA RODZICÓW - Przedszkole nr 6.

    INORMACJE DLA RODZICÓW 

    Od 1.09.2020r. Przedszkole nr 6 będzie czynne w godzinach od 7.00 do 16.00.

    Aby zapewnić dzieciom i pracownikom możliwie maksymalne warunki bezpieczeństwa przedszkole będzie działało w podwyższonym

    reżimie sanitarnym.

    GODZINY PRACY ODDZIAŁÓW

    GRUPA 3-4 LATKÓW: 8.00 – 14.00

    GRUPA 5-4 LATKÓW: 7.00 – 16.00

    GRUPA 6-5 LATKÓW: 8.00 – 14.00

    Prosimy rodziców o przyprowadzanie dzieci do przedszkola ( do godziny 8.30) i odbieranie ich w godzinach zadeklarowanych w kartach zapisu, głównym wejściem do szkoły.

    Do przedszkola mogą być przyprowadzane tylko dzieci zdrowe, bez jakichkolwiek objawów chorobowych. Rodzice muszą zasłaniać usta i nos oraz dezynfekować ręce.

    Przyprowadzone dziecko zostanie odebrane przy 2-gich drzwiach szkoły przez p. woźną oddziałową, rodzic nie wchodzi do przedszkola.

    Dziecku należy dać obuwie zmienne w podpisanym worku i podpisany ręcznik.

    Prosimy o nieprzynoszenie z domu żadnych zabawek !

  • Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021

    Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021

    8.00 msza św. w kościele parafialnym

    9.00 zbiórka uczniów pod szkołą z wychowawcami i wejście z zachowaniem reżimu sanitarnego. Klasy 1-3 wejście drzwiami od boiska, klasy 4-6 wejście drzwiami od strony przychodni, klasy 7-8 wchodzą wejściem głównym.

    9.15 rozpoczęcie roku szkolnego w klasach tylko w obecności wychowawcy.

    Ok. 9.45 uczniowie opuszczają szkołę. Rodzice odbierają dzieci spod szkoły.

    WAŻNE!

    Klasa 1 rozpoczęcie roku szkolnego na sali gimnastycznej w obecności rodzica (1 rodzic do 1 dziecka).

    1 września większość klas otrzyma podręczniki. Prosimy o przyniesienie siatek/toreb na książki.

    WAŻNE !

    Od dn.01.09.2020r., do odwołania, rodzice uczniów i ich rodziny nie mają wstępu na teren szkoły.

    Dziewczynki i chłopcy wchodzący na teren szkoły muszą być zdrowi- bez jakichkolwiek objawów chorobowych (katar, podwyższona temperatura,kaszel,bóle brzucha i in.).

    Prosimy o przestrzeganie zasad. Podstawowe zasady bezpieczeństwa zostaną omówione na spotkaniu z wychowawcami.

    Dziękujemy

    Dyrektor Anna Danek

  • Zapisy dzieci na dyżur wakacyjny

    Drodzy Rodzice! 

    informacja o dyżurze wakacyjnym


    ZAPISY DZIECI RODZICÓW PRACUJĄCYCH NA DYŻUR WAKACYJNY ODBYWAJĄ SIĘ

    W MACIERZYSTYCH PLACÓWKACH DO DNIA 19.06.2020.

    ZGŁOSZENIE DO POBRANIA:

    oswiadczenie-pobyt-w-przedszkolu-skonwertowany(2).docx

    zgloszenie_dziecka_do_P6_czas_kwarantanny(2).docx

    zgoda_na_pomiar_temperatury(2).docx

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 4 w Myszkowie
    ul. Traugutta 43
    42-300 Myszków
  • 34 3139295

Galeria zdjęć